Christian Louboutin- Bridal8. Gelinlik Mağazamı da gezmiş bir gelin adayı olarak sonunda aradığım gelinliği iç rahatlığıyla bulduğumu söylemeliyim. Hangi mağazaya girsem istediğim modeli anlatırken sırtı dekolte olsun, eteği uçuş uçuş olsun dememle birlikte 'Haa anladık siz çılgın bir gelin olmak istiyorsunuz...' tepkisi ile karşılaştım. Hayat boyu çılgın kelimesini kendimle özdeşleştirmemiş olmamda ötürü (esas çılgın olan kardeşimdir) hep şaşırarak gülümseyip 'yok çılgın değil ancak biraz iddialı olmak...' gibi eveleyip geveleyip geçiştirdim. Seçmiş olduğum gelinliğin diğer modellere nazaran makul olması ve gelin ayakkabısı denen şeyin bir kere giyilip bir kenara atılması içime sinmediğinden bugün aklıma bir fikir düştü. Louboutin'in açık renk modellerinden birini gelinliğin altına pekala giyebilirdim. Fikrin nacizaneliğini kendime ithaf ederken web'de bunun çoktan klasik konseptler arasına girdiğini ve hatta Christian Louboutin'in web sitesinde 'bridal' kısmının ayrıca yer aldığını fark ettim. Şimdi 2011- Louboutin Bridal'ın modellerini sıralayıp sonra favorilerimi belirteceğim :)

Louboutin Bridal serisinin en iddialı parçaları:

Very Riche adlı model (120 mm)Prive Riche adlı model (120 mm)

Fifi adlı model (100 mm)

Biraz daha klasiklere bakacak olursak:

Hyper Prive adlı model (120mm)
So Private adlı model (120 mm):
Greissimo adlı model(140 mm)


Canonita adlı model (100 mm)


Tsarouchi adlı model (100 mm)
 Super adlı model (100 mm)

Bridal serisinden olmamakla birlikte kırık beyaz, krem gelinliklerle tercih edilebilecek 2011 yaz koleksiyonundan seçtiğim diğer modeller:

Yolanda adlı model (120 mm)

Alta Dama adlı model (140 mm)
Branda Plato adlı model (140 mm)
Pigalili adlı model (120 mm)
Eveeet modelleri bitirdik, şimdi gelelim hangi modelin daha uygun olduğuna. Fikrimce Bridal serisi muhteşem. Aralarında en çok Prive Riche'yi beğendim. Gelinliğin altına çok zarif duracağını düşünüyorum. Daha klasik olan seriye gelince Canonita açık ara favorim, sonrasında da Tsarouchi geliyor. Bridal serisi dışındaki modeller gelinlikle olur mu hiç demeyin. Öyle gelinlik modelleri gördüm ki altına bu ayakkabılar az bile kalır. Gerçekten çılgın bir gelin Pigalili'yi tercih edebilir, daha sade bir gelin de Alta Dama'dan hoşlanabilir. Ayakkabı seçiminde topuk boyunun önemli olduğunu düşündüğüm için özellikle belirttim.


Kesin olan bir şey varsa Louboutin'in her gelinliğin altına yakıştığı...Beyaz gelinlik altına kırmızı tabanlı ayakkabı olur mu derseniz, bakın nasıl oluyor... Taşlı vintage model krem rengi topukla enfes olmuş.
Aşağıdaki model size tanıdık geldi mi? Nine West başta olmak üzere bir çok ayakkabıcıda benzerini geçen sene gördüğümüz model. Siyahı da vardı ve çok tutmuştu.
Kırmızı sandalye üzerideki model hakkında ne düşünüyorsunuz?
Geçtiğimiz sezonlara ait olduğu için bulamayacağımı düşündüğüm ancak obsesif şekilde beğendiğim model...Şampanya rengi satenin asaleti ve modelin zerafeti. Tek kelimeyle bayıldım...
Ve aşağıdaki kare Louboutin gerçeğini çok güzel özetliyor :))) İşin sırrını burada sizlerle palaşıyorum :PCONVERSATION

18 comments:

 1. ALLAHIM!
  evlenmek istiyorum!:D

  YanıtlaSil
 2. kuzu ne kadar çok ayrıntı varmış evlilik işinde.çok heycanlı:D

  YanıtlaSil
 3. haha Rory'm heyecanla senden de güzel bir haber bekliyoruz:D:*

  YanıtlaSil
 4. :D deli. daha bi sevgili adayi bile yok yahu.bana cok var daha:D ama bunlari görünce insan azicik hevesleniyor-.-

  Hersey mükemmel olmali:) of keske gelebilsem bende:d

  Birde evet tatlim ya,ne cok ayrinti varmis:d

  zor i$ zor:)

  YanıtlaSil
 5. Hahaha Rory'm koptum :))) sen evlenirken beybim ben tüm tecrübelerimle sana yardımcı olacağım söz :))

  Story'm ne kadar çok ayrıntı var bir de bana sor kuzuum :)) zor ama çok eğlenceli her şeyi seçmek gidip denemek canımm :)

  Rory'm ne olur gel Temmuz'da, Story'm ile seni çok istiyorum düğünümde :)

  YanıtlaSil
 6. :d aha $u mesafeler yok mu-.-

  YanıtlaSil
 7. ahh, "like a dream coming true" demek istiyorum; çok güzeller... ben de en çok en üstteki taşlıları sevdim, hadi bakalım rastgele;)

  YanıtlaSil
 8. Rory'm Allah büyük daha 4 ay var insanoğlu kuş misali gelirsin belki :)

  Ecoşum ben de en çok onları beğendim ama taşları dolayısı ile beyond reachable :P Ben şansımı Canonita'da deneyeceğim :))

  YanıtlaSil
 9. bebeim bende gelmek çok istiyorum inan<3 gelinlik kimbilir nasılda güzel yakışıcak:))
  çok eğlenceli olduğunu tahmin edebiliyorum kuzum:)
  Rory'm olur olur kısmet işi bunlar. bide bakmışsın seni de evermişiz khkhkh çok güzel olur hea:D
  kuzuu gel gel:)) of deme mesafe://

  YanıtlaSil
 10. Canım benim senin kalbinin güzelliği yeter :)

  İnşallah gelebilirsiniz beybilerim:) Rory'm sırada sen varsın ona göre, story'm daha küçük :P

  YanıtlaSil
 11. <3:*
  hahah evet ben daha küçüküm beni vermeyin kuzular korkar ben:P:D

  YanıtlaSil
 12. Heheheh korkma beybim daha çook var :**

  YanıtlaSil
 13. gelinlik seçmek çok heyecanlı ve stresli bir dönem herkes en güzel olduğu gün olmasını istiyor haliyle,neyse ben atlattım canım sana kolay gelsin :)zorlu olduğu kadar da güzel bir dönem

  YanıtlaSil
 14. Rebel çok haklısın canım en güzeli en özenlisi olsun diye diye gezmediğim yer kalmadı, bir zaman sonra baktım hoşuma gidiyor bu durum bir daha olmayacak çünkü çok da keyifli :))) yine de bitince koşuşturma bir rahatlık gelecek bana da inşallah :))) (bu arada sonunda gelinliği aldım :p )

  YanıtlaSil
 15. hepsi benim lsa bile yine isterim :)

  YanıtlaSil
 16. "Bir kadının hiçbir zaman yeteri kadar ayakkabısı yoktur" demiş alışveriş atalarımız, çok doğru asla asla asla yetmeeez :)

  YanıtlaSil
 17. Benim de en büyük evlilik hayallerimden biri Greissimo.. Hatta "Ayakkabı Aşkına" diye haykırdığım blogumda da bundan bahsetmiştim:) http://ayakkabiaskina.blogspot.com/2011/01/bridal.html
  çok zevklisin:) mutluluklar ♥

  YanıtlaSil