Renkler Herkes İçindir.

Bilgisayarlarının ekranları başında bu yazıyı okuyanlar; ziyaretçiler ve kendilerine ait blogları olanlar bir dakika için düşünün. Görme yetiniz olmasaydı her gün ziyaret ettiğiniz onlarca blogu okuyabilir miydiniz? Ya da postlarınızdaki satırları yazabilir miydiniz? Hayır.Türkiye’de binlerce görme engelli var. Hiçbiri bizden daha az zeki ya da daha az üretken değil ancak hayatları bize nazaran görememekten kaynaklanan engeller sebebiyle kısıtlanıyor. Onlar için günlük hayatlarını yardım almadan idame ettirmek çok önemli. Jotun Boya’nın desteğiyle yürütülen bir kampanya ile onlara yardımcı olabilirsiniz, olabiliriz.
Aşağıda yer alan film her izlendiğinde bir görme engelli çevresindeki renkleri öğrenebileceği özel bir yazılıma kavuşuyor. Telefona yüklenen bu yazılım sayesinde telefonu tuttukları şeylerin rengi tanımlanıyor ve görmeseler de renkleri bilebiliyorlar.
Filmi izleyince inanılmaz etkilendim ve duygulandım. “Sosyal Sorumluluk Projesi işte budur!” dedim. Jotun Boya “renkler herkes içindir” kampanyası ile konseptine son derece uyumlu, marketing’i sadece billboardlarda ve dergilerde yapmayan, insanlara içtenlikle yardım eden, aynı zamanda marka imajını da güçlendiren bir çalışmaya imza atmış. Kendilerini tebrik ediyorum ve böyle güzel bir çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Altı Nokta Körler Derneği başkanı Murat Demirok’un da dediği gibi “… iyi ki varsınız, bizler de varız”. Lütfen bu filmi izleyin, izlettirin ve mümkün olduğu kadar paylaşın. Ne kadar fazla insana ulaşılırsa o kadar fazla insan bu imkandan faydalanacak ve karanlık hayatlarında yeni renklere yer olacak…

CONVERSATION

14 comments:

 1. Ben izledim bile.ama yine izlerim.yine izlerim:)

  YanıtlaSil
 2. Blogumda duyurdum canım. İyi ki yazmışssın da haberimiz oldu. Çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Paylaşım icin teşekkürler canım bende senden görüp hemen yayınladım umarım yardımcı olabiliriz ..

  YanıtlaSil
 4. Çok etkilendim canım, bende elimden geldiğince paylaştım

  YanıtlaSil
 5. Yayın için teşekkürler Giz, hemen yayınladım "momentropy" de..
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 6. Cok güzel bir post olmus canim, paylastigin icin cok tesekkürler, öpüyorummm

  http://guelsah87.blogspot.com

  YanıtlaSil
 7. Rory'm, izledikçe izleyesi geliyor insanın her seferinde ayrı duygulanıyor :/  Lulu'cum ne güzel yapmışsın duyurarak canım :) ben teşekkür ederim. Kampanyayı duyar duymaz yazdım gece demeden :)

  YanıtlaSil
 8. e.n.k'cım çok teşekkürler tatlım :) her izlenme bir kişiye yardım demek, buna vesile olabilmek ayrı mutluluk. Hemen bloguna ışınlanıyorum :))  Pembe Esinti'm çok teşekkürler paylaşımın için canım :)

  YanıtlaSil
 9. Sevgili Momentos nerelerdesin? :) Özlettin kendini. Çok teşekkürler paylaşımın için canım.  Gülşah'cım rica ederim canım, tüm destekler için teşekkürler :))

  YanıtlaSil
 10. Tatlim,boyle bir konuya da yer vermen guzel olmus.Cok etkileyici de zaten,herkes izlemeli bence de...

  YanıtlaSil
 11. sosyal sorumluluk projesi dediğin böyle olur, sayende biz de izledik Giz^m, umarım çok daha fazla insan izler ve bu kadar basit bir şekilde birilerine yardımımız olur..

  YanıtlaSil
 12. çok etkileyici bir konu.
  söylenecek fazla söze gerek yok.

  YanıtlaSil
 13. çok güzel ve önemli bir paylaşım olmuş canım hemen kendi özel facebook hesabımda tüm arkdaşlarımla paylaştım ,çok duygulandım :(

  YanıtlaSil